Logo

Divadlo Uherský Brod

Divadlo BROD v Uherském Brodě

  • V neděli 23. října od 16:00 můžete vzít děti na naši pohádku O vlku a kůzlátkách, kterou odehrajeme v malém sále TJ Sokol Uherský Brod.
    17. 9. 2016
  • V pátek 23. září od 17:00 odehraje Divadlo Brod první představení v malém sále TJ Sokol Uherský Brod. Pro děti jsme si v rámci Noci sokoloven 2016 připravili Sekyrkovou pohádky.
    17. 9. 2016

archiv novinek | rss verze

  Sezonu 2016/2017 začínáme v novém sídle:
  v malém sále TJ SOKOL Uherský Brod (sokolovna)


Jsme občanské sdružení, které se snaží zvelebovat stav lidské duše prostřednictvím divadelního umění.

Divadelní soubor pracuje ve dvou sekcích: činoherní a loutkářské. Činoherci připravují průměrně jednu až dvě inscenace ročně, žánry pravidelně střídají. Loutkoherci se snaží zaplnit mezeru v nabídce pořadů pro děti. Vznikající inscenace využívají invernárních marionet Domu kultury v Uherském Brodě pro klasické pohádky. K zájezdové činnosti volí moderní alternativní postupy v loutkovém divadle založené na přímém kontaktu s dětmi. Kromě divadelní činnosti pořádá naše sdružení scénická čtení, divadelní ples a podílí se na Brodském kulturním létu.

Název Divadlo Brod se poprvé objevuje v roce 2002. Vzniklo sloučením Divadelního souboru Tomáše Miličky a Loutkového divadélka, jejichž členové spolu stále více spolupracovali. Navazuje na činnost divadelních spolků v Uherském Brodě (zejména orelské a sokolské divadelní aktivity) a podařilo se mu doložit pravidelnou divadelní spolkovou činnost až k roku 1892, ke které se s úctou hlásí.

Divadlo Brod působí v prostorách TJ Sokol Uherský Brod, ale zajíždí se svými inscenacemi i do okolních divadelních sálů a hrálo i ve vzdálených městech (Olomouc, Vyškov, Ostrava, Kuks…). Pravidelně se účastní soutěžních i nesoutěžních divadelních přehlídek.

Jsme občanské sdružení, které se snaží ukázat „jiný svět“ prostřednictvím divadelního umění.

 

Divadlo BROD, o.s.

Mariánské náměstí 2187

688 01  Uherský Brod

IČ: 48506397 DIČ: CZ-48506397

divadlo.brod@seznam.cz

+420 775 568 801 - Roman Švehlík, principál a umělecký ředitel

Lenka Sasínová, tisková mluvčí

Copyright © 2008 Divadlo BROD | Created by wee
Mapa stránek